logo
Historia i teraźniejszość   Autostrada Berlin - Królewiec

Od piątku 18 listopada rozpoczęła się przebudowa 2,2 km odcinka berlinki na wysokości planowanego węzła "Tczewska". Modernizacja zakończy się za rok. Sam węzeł powstanie w drugim etapie. Źródło: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/10161/Na-czas-przebudowy-pojedziemy-jedna-jezdnia-autostrady-pomiedzy-Kijewem-a-Rzesnica . Co z remontem 400-500 metrowego odcinka pomiędzy węzłem Dąbie (Kijewo), a obecnie przebudowywanym, nadal nie wiadomo.

------------

W dniu 3 października po przebudowie otwarto zmodernizowany odcinek DW142 między Krzywnicą, a Lisowem. Źródło: http://www.radio.szczecin.pl .

------------

GDDKiA w Szczecinie ogłosiła przetarg na "Wykonanie siatki wygradzającej" wzdłuż niektórych odcinków A6 (od węzła Szczecin-Południe w Kołbaskowie do Odry, od węzła Żydowce do 1 km przed węzłem Podjuchy z pominięciem węzła Klucz z drogą S3). Źródło: http://www.gddkia.gov.pl/748/do-progow-unijnych z 19.09.2011.

------------

W Rosji zakończono przetarg na projekt dokończenia drugiej, asfaltowej jezdni (na śladzie przygotowanym przez Niemców) berlinki od 25 km (zaraz za Lasem Zwonkij) do przejścia granicznego (38,8 km). W ramach inwestycji powstanie też pominięta druga nitka tzw. Czarciego Mostu (na 22,6 km).
Źródło: http://zakupki.gov.ru/ informacja z 30.08.2011.

------------

Budimex wygrał przetarg na budowę węzła "Tczewska" i przebudowę 2,2 km autostrady A6. Źródło: komunikat GDDKiA Szczecin z 22.08.2011.

------------

W sobotę 14 maja otwarto po przebudowie węzeł Elbląg-Zachód (vel Raczki, w przyszłości podobno Elbląg-Centrum).

------------

W czwartek 5 maja wbito pierwszą łopatę na przebudowie Dreieck Schwanebeck. Do końca 2013 roku ma powstać zupełnie nowy węzeł z bezpośrednim podłączeniem do Bundesstraße nr 2 (wylotówka Bernauer Straße). Otrzyma nową nazwę: Kreuz Barnim. Zlikwidowany zostanie sąsiedni węzeł Berlin Wießensee.

------------

W kwietniu skończył się remont na dawnym przejściu granicznym Kołbaskowo - Pomellen. Berlinka znowu jest tam jednym ciągiem autostrady.

------------

GDDKiA Szczecin na swojej stronie http://www.gddkia.gov.pl/article/9146/droga-krajowa-nr-3-na-odcinku-rurka---rzesnica przedstawia zaktualizowane koncepcje wariantów przebudowy węzła w Rzęśnicy. Oczywiście wszystkie przewidują złamanie ciągu berlinki (A6/DW142) i "kopnięcie" głównej trasy w ramach ciągu DK6 i DK3 (w Szczecinie jak zwykle piszą tylko o DK3 lub S3).

------------

GDDKiA Olsztyn ogłosiła przetarg na rozbiórkę starego mostu nad Banówką. Źródło: http://www.gddkia.gov.pl/426/do-progow-unijnych/ z 13.04.2011.

------------

Kierowcy uskarżają się na uciążliwości remontu końcowego odcinka DW142. Szczególnie narzekają na odcinki z ruchem wahadłowym, organizowane bez sygnalizacji świetlnej. Źródło: http://www.transodra-online.net za "Kurierem Szczecińskim" z 6 kwietnia.

------------

W maju ma zacząć się przebudowa 2,2 km berlinki od węzła Dąbie (Kijewo) do planowanego węzła Tczewska (budowa samego węzła ruszy pod koniec roku). Na więcej nie ma pieniędzy, choć GDDKiA Szczecin obiecuje, że znajdzie środki aby wyremontować także 500 metrowy odcinek, który pierwotnie miał być wykonany w ramach przebudowy węzła Dąbie. Jednak przebudowa zarówno Dąbia jak i Rzęśnicy odłożono w przeszłość. Źródło: "Gazeta Wyborcza Szczecin" z 17.02.2011.

------------

W dniu 2 lutego nareszcie otwarto Południowe Obejście Kaliningradu, dzięki czemu berlinka, zgodnie z niemieckimi planami, wydłużyła się do Berlińskiego Mostu. Sam most, wyremontowany i wzbogacony o odbudowaną drugą nitkę, ma być gotowy w sierpniu 2014 roku. Źródło: http://kaliningrad.rfn.ru z 02.02.2011.

 

aktualności z 2010 roku

aktualności z 2009 roku

aktualności z 2008 roku

aktualności z 2007 roku

aktualności z 2006 roku

aktualności z 2005 roku

aktualności z 2004 roku

aktualności z 2003 roku

aktualności z 2002 roku

aktualności od lipca do czerwca 2001 roku

informacje o odbudowie odcinka Elbląg - Królewiec od 1992 roku do czerwca 2001

 
© Copyright by Bartosz Bajków. Oprawę graficzną i techniczną stworzył Leszek Cybula.

http://byekuf.republika.pl

 
Udział w tworzeniu strony mieli bądź mają (alfabetycznie): Dariusz Bąkowski, Robert Dróbka, Piotr Jakubiak, Zbigniew Kucmierz, Adrian Macierzyński, Sławomir Mioduszewski, Marcin Rogoziński, Marcin Stienss, Piotr Zembrzuski i wiele innych osób, którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc..