Zdjęcia z odcinka Grzechotki - Kaliningrad (Königsberg, Królewiec)  lato 2006

Tablica 500 m za węzłem Zinten. Kieruje na Elbląg i przejście graniczne Mamonowo-Grzechotki. Na prawo można zjechać na Ładuszkin (Ludwigsort, Ludwikowo) i Mamonowo (Heiligenbeil, Święta Siekierka), na lewo na Korniewo (Zinten, Cynty) i Bagrationowsk (Preussisch Eylau, Pruska Iława).
Widok w kierunku Berlina.
1 km od od tablicy kierunkowej (widoczna w tle), w Lesie Zwonkij (Groß Klingbecker Wald). Na starej nawierzchni betonowej (jezdnia prawa, południowa) leżą połamane fragmenty betonowych płyt (nawierzchni) z odcinka między węzłem a lasem (asfaltową jezdnię zbudowano tam na prawym pasie).
Widok w kierunku Berlina
.

Ujęcie w drugą stronę. Gdzieś tutaj był leśny wiadukt dla dróżki z Groß Klingbeck (wieś nie istnieje). Widok w kierunku Królewca.

Czarci Most nad rzeką Grünwehrer Mühlenfließ (jedna jezdnia po stronie płd.). Zachodni przyczółek. Widok w kierunku Królewca.

Czarci Most nad rzeką Grünwehrer Mühlenfließ. Wschodni przyczółek. Widok w kierunku Berlina. Zygzak za mostem, asfaltowa jezdnia z powrotem wraca na północny pas. Widok w kierunku Berlina.
Widok w drugą stronę. W miejscu gdzie rośnie skupisko drzew (po lewej stronie zdjęcia) był wiadukt dla gruntowej drogi z Oktriabskoje (Wargitten) do Plössen (Porieczje - wieś już nie istnieje). Widok w kierunku Królewca. Kawałek dalej. Widoczny po lewej stronie lasek można dostrzec daleko w tle na poprzedniej fotce. W tym miejscu berlinkę przecina przepustem strumień Widok w kierunku Królewca.
Za węzłem Kreuzburg. Tablica kieruje nas jak poprzednio. W prawo zjazd na Swietłoje (Kobelbbude), na lewo Miedowoje (Sollnicken) i Bagrationowsk. Widok w kierunku Berlina. Za przecięciem z drogą Swietłoje - Poliewoje (Mahnsfeld). Chyba tutaj kręcono sceny do filmu "Pokój przychodzącemu na świat" (Мир входящему) z 1961 roku Widok w kierunku Berlina.
Berlinka w okolicy miejscowości Poddubnoje. Tutaj był wiadukt dla drogi Jabłoniewka (Lichtenhagen) - Poddubnoje (Gollau). Widok w kierunku Berlina. Nowy węzeł na drodze Kaliningrad - Poddubnoje. W tle niedokończony jego wiadukt. Widok w kierunku Berlina.
Około 2 km przed końcem berlinki (przy drodze A195). Widok w kierunku Berlina.

Zdjęcia wykonał w lipcu 2006 roku Manfred Kaschel.

Zdjęcia wykonał w dniu 07.08.2006 roku Witalij Kostiuszkin (Виталий Костюшкин).

>>>powrót do indexu

strona główna