Droga wojewódzka nr 142 (DW142) - 2015

 

 
Wiadukt berlinki nad gruntową drogą Dąbrowica - Poczernin. Widok w kierunku Królewca. Ponownie (po kilku latach) oczyszczony (z odrostów) pas niezbudowanej północnej jezdni. Widok w kierunku Berlina.  
 
Południowa strona wiaduktu.  Północna strona wiaduktu.  
   
Podmyta nawierzchnia na wysokości mostku (przepustu) nad rzeką Małką. To miejsce jest granicą gmin Stargard Szczeciński i Stara Dąbrowa. Daleko w tle, dzięki wycince krzaków na niezbudowanej, lewej nitce widać przepust nad dopływem Małki. Widok w kierunku Berlina Jak widać podmycie jest dość konkretne i niestety pogłębia się. Może po prostu już czas skończyć z tym absurdalnym statusem drogi wojewódzkiej i podnieść DW142 do rangi drogi krajowej (z docelową przebudową na S20)? 
 
Most autostrady nad rzeczką Małką. Widok na południe z mostku po którym prowadziła lokalna droga z Warchlinka do majątku Ludwigsfrei.Obok ujęcie na oba mostki. 
   
Widok od strony Małki na wschód. Po lewej (tu prawie niewidoczne) ruiny majątku, po prawej w tle wiadukt z kolejnego zdjęcia. Widok na most od południa. Za tunelem, w prześwicie, widać wspomniany mostek. A po lewej ślady kradzieży kamiennych cegieł.
   
Widok na wschód.  Po lewej mkną samochody po berlince, a na wprost dawna droga lokalna wzdłuż autostrady, wykorzystująca wspomniany most. Tutaj też doszło do podmycia. Nieco dalej (na wschód) na zboczu autostrady jakieś betonowe elementy, trochę wyglądające jak połamane płyty z berlinkiObie drogi wzdłuż autostrady dochodzą do wiaduktu o którym niżej.
   
Wiadukt berlinki nad wyjazdem z majątku na pola po południowej stronie autostrady (docelowo być może droga do Storkowa) , widziany od północy. Wiadukt widziany w ciągu autostrady w kierunku Królewca. 
   
 Ten sam wiadukt od południowej strony.  Wracamy do wiaduktu, przy którym znajdziemy studzienki kanalizacyjne. 
   
Od wiaduktu idziemy na wschód, równoległą do berlinki drogą (zapewne także powstałej w czasie jej budowy), która dalej łągodnie umozliwia dziki wjazd na autostradę. Po prawej krzyż, w miejscu gdzie zginęła  mama Witolda Banackiego). Jak widać jacyś obcy ludzie pamiętają by postawić tu znicze. 
   
Krzyż znajduje się mniej więcej na wysokości tego miejsca na berlince. Na wprost oba obfotografowane obiekty: wiadukt oraz daleko w tle most nad Małką. Berlinka troszkę dalej na wschód, widok w kierunku Królewca. 

Zdjęcia wykonał Jacek Firmanty w dniach 01.04.2015., 04.04.2015 i 30.04.2015.

<<< powrót

strona główna