2018 i 2019 rok - S22

Zapadający, grudniowy zmierzch na berlince. Około 2 km za węzłem Elbląg-Wschód, czyli około 200 metrów za wiaduktem oznaczonym jako WA4 (widoczny na pierwszym zdjęciu, widok w kierunku Berlina) i około 400 metrów przed mostem nad Burzanką (widocznym na drugiej fotografii, widok w kierunku Królewca).

Berlinka widziana z linii kolejowej Braniewo - Olsztyn koło Maciejewa. Zdjęcia z pociągu zrobił Piotr Jakubiak 27.05.2018.
Zostawiony fragment połowy dawnej jezdni betonowej na odcinku między mostem nad Pasłęką a wiaduktem w Szylenach. Na pierwszej fotografii w tle most nad Pasłeką (M33, widok w kierunku Berlina), a na drugiej wiadukt (WD34, widok w kierunku Królewca, tak jak dalsze fotografie) zlikwidowanego węzła Szalmia. Mniej wiecej w tym miejscu był zjazd.
Most nad Młynówką (M35). Za mostem. Wcześniej był tu wiadukt lokalny (wd36). W tle obiekt w Szylenach.
Odcinek podjazdowy na wiadukt w Szylenach (WA37). Węzeł Braniewo w Maciejewie, w tle wiadukt kolejowy (WK40) i drogowy (WD41).
 
Most nad Baudą (M45) i wiadukt WD46. Most nad Omazą (M49) i w tle przejscie graniczne w Grzechotkach. 

Jeśli nie zaznaczono inaczej fotografie są mojego autorstwa. Jako ciekawostkę powiem, że deszczowe zdjęcia z sierpnia 2018 powstały w czasie podróży do Wilna. Ostatni raz w taki sposób: S22 do granicy i potem dróżkami wzdłuż niej. Następnym razem (i oby jak najprędzej) albo S7+S51+DK16/S16 albo przez Kaliningrad.

<<powrót do indexu

 strona główna