Zdjęcia z odcinka Grzechotki - Kaliningrad (Królewiec) - 2007 rok

1. Widok z linii granicy, z polskiej strony, na zrównany teren po rosyjskiej stronie. Nie ma już wiaduktów od węzła Heiligenbeil-Ost i nad dawną linią kolejową z Cynt (Zinten, obecnie Korniewo) do Świętej Siekierki (Heiligenbeil, obecnie Mamonowo). Linia drzew w tle to nasyp dawnej drogi Lipowka (Grünwalde/Gallingen) przez nieistniejącą wieś Mählendorf do Iwancowa (Deutsch Thierau). 2. 700 metrów za granicą, widok w kierunku Berlina sprzed nasypu dawnej drogi Lipowka (dawniej dwie wsie: Grünwalde i Gallingen) przez nieistniejącą wieś Mählendorf do Iwancowa (Deutsch Thierau) na plac budowy przejścia granicznego Mamonowo 2 W tle (przysłonięta bramą) wieża, która stoi przy berlince na samej granicy.

3. W lesie przed Nowosiołowem. Widok w kierunku Królewca.

4. Na drodze z Nowosiołowa (Rödersdorf) do Iwancowa (Deutsch Thierau) i Pogranicznyj (Hermsdorf) w 2006 roku rozebrano poniemiecki wiadukt i filary z lat 90. Widok w kierunku Berlina.

5. Po berlince na wysokości Nowosiołowa jadą rowerzyści z kaliningradzkiej strony rowerowej http://www.bicycle.kgd.ru. Widok w kierunku Królewca. 6. Berlinka mija po lewej stronie wieś Nowosiołowo. Tutaj widok w kierunku Berlina, w tle podpory pod niedokończony wiadukt dla drogi Nowosiołowo (Rödersdorf) - Pogranicznyj (Hermsdorf).
7. Wjazd na Cziortowy (Czarci) Most od strony Berlina. Od paru kilometrów ruch odbywa się po nowej, asfaltowej północnej jezdni. Na moście (leżącym na południowej) trzeba zygzakować. 8. Most niedawno wyremontowano a już pojawiła się rdza. W tle widać zygzak z mostu na północną jezdnię.
Widok w kierunku Królewca
.

9. Widok w kierunku Królewca z południowej strony. 10. Po rozebraniu wiaduktu dla drogi Jabłoniewka (Lichtenhagen) - Polewoje (Mahnsfeld) powstało kolizyjne skrzyżowanie.
Widok w kierunku Berlina
.

Rosjanie podjęli się kontynuacji niemieckich planów i właśnie przedłużają berlinkę od jej końca przy drodze A195 (południowe rogatki Kaliningradu) to autostradowego mostu nad Pregołą.

11. Wjazd na most. W tle wysadzona lewa nitka nad południową odnogą Pregoły. Widok w kierunku Królewca. 12. Ujęcie ze sterczącego przęsła na północnym przyczółku części mostu nad południową Pregołą. Widok w kierunku Berlina.
13. Ujęcie z tego samego przęsła w drugą stronę, na przeprawę przez północną odnogę Pregoły. Widok w kierunku Królewca. 14. Wysadzone przęsła lewej nitki nad północną odnogą Pregoły.

Zdjęcie nr 1 wykonał X wiosną (nazwisko i dokładna data zastrzeżono) 2007 roku.

Zdjęcia nr 2-8 z kaliningradzkiej strony rowerowej: http://www.bicycle.kgd.ru/ z 22.04.2007 (nr 3 i 10), 09.06.2007 roku (nr 2,6,7,8) i 14.10.2007 (nr ,4,5,9), skopiowane za zgodą Siergieja Miezienowa.

Zdjęcia nr 11-14 ze strony http://dfaw.livejournal.com/29302.html, wykonane w dniu 14.07.2007 r. 

>>>powrót do indexu

strona główna