Zdjęcia z odcinka Grzechotki - Kaliningrad (Królewiec) - 2008 rok

1-3.Widok z linii granicy, z polskiej strony, na budowę przejścia granicznego Mamonowo II po rosyjskiej stronie. Zdjęcie nr 1 to widok ogólny, nr 2 to ujęcie na budynki po lewej stronie, nr 3 to fundamenty na wprost, a za nimi w tle nasyp po dawnej drodze Lipowka (Grünwalde/Gallingen) przez nieistniejącą wieś Mählendorf do Iwancowa (Deutsch Thierau) i brama ze zdjęcia nr 4.

4-5. Widok z linii granicy, z polskiej strony, na budowę przejścia granicznego Mamonowo II po rosyjskiej stronie.

6. Budowa przejścia granicznego Mamonowo II, w tle brama do strefy buforowej. Rowerzyści stoją na wysokości miejsca gdzie znajdował się wiadukt dla drogi Lipowka (Grünwalde/Gallingen) przez nieistniejącą wieś Mählendorf do Iwancowa (Deutsch Thierau). Widok w kierunku Berlina. 7. Za nasypem dawnej drogi Lipowka (Grünwalde/Gallingen) przez nieistniejącą wieś Mählendorf do Iwancowa (Deutsch Thierau). W tle (linia drzew) nasyp drogi z Heiligenbeil (Święta Siekierka, obecnie Mamonowo) przez Lönhöfen (obecnie Lipowka) do Deutsch Thierau (obecnie punkt na mapie Iwancowo).
Widok w kierunku Królewca
.

8. I widok na przejście z dalszej odległości. Na pierwszym planie tablica widoczna na poprzednim zdjęciu i nasyp, gdzie znajdował się wiadukt dla drogi Lipowka (Grünwalde/Gallingen) przez nieistniejącą wieś Mählendorf do Iwancowa (Deutsch Thierau). Widok w kierunku Berlina.

9. Rowerzysta w pobliżu nasypu drogi z Heiligenbeil (Święta Siekierka, obecnie Mamonowo) przez Lönhöfen (obecnie Lipowka) do Deutsch Thierau (obecnie Iwancowo). W tle budowa przejścia granicznego. Widok w kierunku Berlina.

10. Skrzyżowanie (wcześniej dziki zjazd) przy Nowosiołowie. W tym miejscu do 2006 roku był wiadukt dla drogi z Nowosiołowa (Rödersdorf) do Iwancowa (Deutsch Thierau) i Pogranicznyj (Hermsdorf). Widok w kierunku Królewca. 11. Most nad Wituszką (Jarft). W tle widać podpory dla niepowstałego wiaduktu drogi Nowosiołowo - Pogranicznyj.
Widok w kierunku Królewca
.

12. Zjazd z berlinki pod prąd na węźle Zinten (obecnie, do czasu kolejnej przebudowy, koliz. skrzyż.). Widok w kierunku Królewca.

13-14. Trzyletnie barierki na Czarcim Moście coraz bardziej rdzawe. Obok widok z miejsca gdzie był wiadukt dla gruntowej drogi z Oktriabskoje (Wargitten) do Plössen (Porieczje - wieś już nie istnieje). W tle widać Czarci Most. Widoki w kierunku Berlina.

15. Za węzłem Kreuzburg i rzeką Stradick (Korniewka).
Widok w kierunku Królewca.
16. Nieskończony wiadukt dla drogi Królewiec (Kaliningrad) - Gollau (Poddubnoje). Widok w kierunku Królewca.

17. Na nowobudowanym przedłużeniu berlinki, między drogą A195, a autostradowym mostem nad Pregołą.

Zdjęcia nr 1-3 wykonał X  (nazwisko i dokładna data zastrzeżono) zimą 2008 roku.

Zdjęcia nr 6-7, 9-10 i 12-17 z kaliningradzkiej strony rowerowej: http://www.koenigbicycle.ru z 15.05.2008 (6,7,9,10 i 15,16) i 21.12.2008 (12-14) oraz z 10.02.2008 (17) roku skopiowane za zgodą Siergieja Miezienowa.

Zdjęcia nr 4 i 5 to zrzuty z relacji filmowej TVP Olsztyn z 24.09.2008 r.

Zdjęcia nr 8 i 11 w dniu 27.03.2008 wykonał Lieusziew Walerij Giermanowicz i zamieścił na portalu

>>>powrót do indexu

strona główna