Autostrada A6  - 1 lipca 2009

 

Tym razem miejsca na trasie pierwszy raz prezentowane są w kierunku Berlina, z uwagi na to, że wszystkie zdjęcia zostały wykonane w tym kierunku. Niestety brudna szyba i świecące pod złym kątem słońce negatywnie wpłynęły na jakość fotografii.

Wjazd na węzeł Rzęśnica w relacji Świnoujście (i  tymczasowo Gdańsk) - Berlin. Po lewej samochody jadące od strony Królewca (w praktyce z Chociwla). Zaraz za węzłem nawierzchnia wciąż przedwojenna. Temu odcinkowi nadano status drogi ekspresowej. Remont zacznie się być może już w przyszłym roku.
Wiadukt WD34,po którym przechodzi droga ze Szczecina-Załomia (przedłużenie ul. Kablowej) do Szczecina-Wielgowa (ul. Fiołkowa). Wyjazd z lasu na polanę gdzie planowany jest nowy węzeł (znalazłby się w połowie dystansu między istniejącymi węzłami).
Mostek M33 nad rzeczką Chełszczącą, na polanie gdzie planowany jest węzeł. Wiadukt WD32 szczecińskiej ul. Tczewskiej. W tańszej wersji to tu planowany jest nowy węzeł.
Tablice kierunkowe informujące o nieistniejącym przejściu granicznym. Zamiast Kołbaskowa przydałby się: Hamburg A20. Po prawej tablice informujące o możliwości zjazdu na DK3 i DK10. Wiadukt WA31 nad linią kolejową do Gdańska (przez Stargard Szczeciński). Za obiektem znajduje się most M30 nad rzeczką Płonią, a za nią był wiadukt WD29 w ciągu ul. Stary Szlak

Początek węzła Dąbie (vel Kijewo). W tle węzłowy wiadukt WD28 (ul. Struga). Węzeł zostanie wkrótce przebudowany.

Tutaj, póki co, DK3 wynosi się z ciągu berlinki. Tablicę sztucznie podświetliłem. Od wiaduktu zaczyna się wyremontowany odcinek.
Za węzłem berlinka nareszcie ma status autostrady. Wiadukt WD27 ul. Koziej. Tablicę odległoś. sztucznie naniosłem.
Wiadukt WA26 nad rozebraną linią do Szczecina-Płoni. Wiadukt WA25 nad przedłużeniem ul. Przechodniej (lub Gwarnej).
Przed E24. Przed remontem był tutaj parking w dawnym stylu. Estakada E24 nad ul. Chłopską w Szczecinie-Klęskowie.
Wiadukt WA23 nad gruntową drogą do Puszczy Bukowej. W tym miejscu jest przepust P22 (przejście do Puszczy).
Wiadukt WA21 nad przedłużeniem ul. Mącznej. W tle WA20. Wiadukt WA20. W tle zapowiedź zjazdu do Szczecina-Podjuch.
Wiadukt WA19 w Podjuchach. W tle początek zjazdu. Tablicę kierunkową sztucznie podświetliłem. Wiadukt WA18 węzła Szczecin-Wschód (Podjuchy, teraz nazwany Morwową) nad ul. Morwową.
Wiadukt WA17 nad ul. Wieluńską. W tle wiadukt WA16. Wiadukt WA16 nad ul. Sąsiedzką.
Wiadukt WA15 nad ul. Wschodnią. W tle most M14. Most M14 nad strumieniem Jeziorna i ul. Smoczą.
Wiadukt WA13 nad ul. Działdowską. Wiadukt WA12 nad ul. Głuchą. Zamiast nazw numery węzłów.
Budowa nowego węzła Klucz. Po lewej wjazd z Gorzowa, po prawej zjazd na Gorzów i (sztucznie podświetlony) wiadukt ul. Bielańskiej nad tą łącznicą. Na wprost WD11 ul. Bielańskiej. Widok spod WD11 na nowe estakady drogi S3. Pierwszy to zjazd do Gorzowa (relacja Królewiec - Gorzów), drugi wjazd z Gorzowa (relacja Gorzów - Berlin).
Wiadukt WA10 nad ul. Kluczborską w Szczecinie-Żydowcach. Po prawej koniec pasa wjazdu z Gorzowa. Tablica sztucz. naniesiona. Węzeł Żydowce (vel Radziszewo). Wiadukt WA9 nad ul. Rymarską i wiadukt WA8 nad linią kolejową do Gryfina.
Most M7 nad Odrą Wschodnią (dł. 266 m). Tablica kierunkowa (którą tu sztucznie naniosłem) znajduje się tuż przed mostem. Odcinek między Odrami. Wzniesienie w tle to wjazd na most Odry Zachodniej. Tablica z numerem sztucznie naniesiona.
Most M6 nad Odrą Zachodnią (dł. 244 m). Północna nitka, tak jak na Odrze Wschodniej, ma archaiczną konstrukcję nitowaną. Południowe nitki mostów odbudowano dopiero w 1998 roku. Wiadukt WA5 nad drogą Siadło Dolne - Moczyły. Pod górę są 3 pasy. Na szczycie był kiedyś wiadukt WD (nie ujęty w numeracji) dla drogi Siadło Górne - Moczyły. Tablice sztucznie naniosłem.
Nowy MOP ("Kołbaskowo") zintegrowany z węzłem Szczecin-Południe (vel Kołbaskowo). Węzeł Szczecin-Południe. Po lewej zabytkowa stacja, na wprost wiadukt WD4 dla DK13. Po prawej jezdnia serwisowa/łącznica.
Wiadukt WD3 dla drogi Kołbaskowo - Smolęcin aktualnie przechodzi remont. Wiadukt WK2 dla linii kolejowej Szczecin - Berlin. Za nim wiadukt WD1 dla drogi Kołbaskowo - Barnisław / Pomellen.
Zjazd na ostatni MOP przed granicą. Wyjazd z MOPa. Na wzgórzu przebiega linia granicy.

Na szczycie wzgórza przebiega granica (niemieckie godło sztucznie naniosłem) dzieląca berlinkę. Z autostrady A6 poprzez dawne przejście graniczne wjeżdżamy na autostradę A11.

Zdjęcia wykonałem w dniu 1 lipca 2009 roku, wszystkie w kierunku Berlina.

powrót do indeksu dla autostrady A6

strona główna