Zdjęcie z odcinka Elbląg - Grzechotki czerwiec- sierpień 2005

1-2. Początek rozbiórki wiaduktu ul. Skrzydlatej. Widok w kierunku północnym, zdjęcie wykonał Marcin Stienss w dniu 13.08.05r.
3. Samochody jadące do Gdańska (lub Malborka) opuszczają węzeł Elbląg - Wschód. Wkrótce (po prawej stronie) powstanie druga jezdnia wokół Elbląga. Widok w kierunku Berlina. 4. Samochód jadący od strony Królewca. Po prawej jezdnie w kierunku Warszawy. W tle wiadukt WD2. Po lewej stronie zdjęcia wjazd z Elbląga na Gdańsk i zjazd z Królewca do Elbląga. Widok w kierunku Królewca.
5. W tle wiadukt nad Ostbahn'em za którym zrobiono zdjęcie nr 3. Po pasie widocznym po lewej stronie kierowcy udają się w kierunku na Królewiec bądź do zjazdu na Elbląg. Pasem widocznym po prawej stronie ruch odbywa się w przeciwnym kierunku, tędy poruszają się jadący z Elbląga i Królewca do Warszawy. 6. Widok w przeciwną stronę. Na środku fotki wiadukt WD2. Na lewo od niego (za ciężarówką, która jedzie od strony Warszawy na Gdańsk) nasyp po którym spod wiaduktu WD1 (lewa krawędź zdjęcia) wjeżdżają samochody od strony Elbląga (udające się do Warszawy).
7. Widok (wyzoomowany) z wiaduktu WD2 w kierunku Berlina. Po lewej wjazd z Elbląga i Królewca na Warszawę, po prawej berlinka od strony Królewca (widoczna na zdjęciu nr 4) podporządkowana na węźle drodze krajowej nr 7 (DK7). 8. Za wiaduktem WD2. Po lewej wjazd z Elbląga na Warszawę (i wiadukt WD3), po prawej na jezdnej jezdni zjazd z berlinki od strony Królewca na Warszawę  i berlinka przechodząca wiaduktem WD1 w kierunku na Królewiec oraz ze zjazdem na Elbląg.
9. Widok z wiaduktu WD2 na kolizyjne miejsce węzła. Samochód jedzie od strony Warszawy do Elbląga. Mógłby też wcześniej skręcić w prawo, w kierunku na Królewiec. Jadący z Elbląga (do Królewca) muszą ustąpić pierwszeństwo. Druga łącznica to zjazd dla jadących od strony Gdańska do Elbląga. 10. Widok z wiaduktu WD2 na prawo od zdjęcia nr 9, w kierunku na Warszawę. Po lewej zjazd do Elbląga i Królewca. W planach jest budowa drugiej jezdni DK7 do Pasłęka (a kiedyś pewnie i do samej stolicy)..

11. Widok z łącznicy widocznej po lewej stronie na zdjęciu nr 4 w kierunku Królewca na wiadukt WD3, gdzie do niedawna był wiadukt WA1. 12. Uroczyste otwarcie przebudowanego węzła. Na zdjęciu m. in. minister Opawski i jego zastępca Kurylczyk.

13. Węzeł Elbląg-Wschód na 2 tygodnie przed otwarciem. Widok w kierunku Berlina z wiaduktu WA2 (nad ul. Grunwaldzką), w tle wiadukt WD3 (wcześniej WA1) nad ul. Pasłęcką.
Zdjęcie wykonał Piotr Jakubiak w dniu 14 sierpnia 2005 r.
14. Budowa przejścia granicznego, w tle graniczne drzewa.

Zdjęcie wykonał Robert Dróbka w dniu 24 czerwca 2005 roku

Zdjęcia nr 1-10 wykonał Robert Dróbka, nr 1-9 w dniu 18.08.05 a nr 10 w dniu 31.08.05.

<<<powrót do indeksu dla odcinka Elbląg - Grzechotki

strona główna