Zdjęcia odcinka berlinki z Elbląga do Grzechotek z 2002 roku

1.Widok z zachodniego przyczółka zburzonego mostu nad Pasłęką na przyczółek wschodni. Po wycince drzew, wyburzeniu filarów i oczyszczeniu terenu rozpoczyna się odbudowa mostu. 2. Widok z zachodniego brzegu Pasłęki na na zachodni przyczółek. Usunięto już elementy, które się zapadły w 1995 (?) roku.
3. Widok z wschodniego przyczółka na zachodni. Na pierwszym planie: zębatka mostowa ze starego mostu. 4. Piotr Jakubiak na wschodnim przyczółku.
5.Widok z zachodniego przyczółka zburzonego mostu nad Młynówką na wschodni. Widać jeszcze podstawy filarów starego mostu. 6.Rozbiórka uszkodzonego wiaduktu w Szylenach. Widok w kierunku Królewca.
7. Parę metrów w prawo od poprzedniego zdjęcia. Na wprost na Królewiec. 8. Most (pomiędzy wiaduktami) nad Banówką. Widok w kierunku na Berlin.
9. Zniszczony i rozebrany wiadukt przy dorobionym zjeździe na Pęciszewo. Widok w kierunku Berlina. 10. Odbudowany kilka lat temu most nad Omazą. Na pierwszym planie droga, która przed odbudową służyła do dojazdu do drogi Grzechotki-Żelazna Góra. Widok od południa w kierunku zachodniego przyczółku.
11. Ostatni wiadukt przed granicą, rozebrany w 2000 roku. Od północnego przyczółka do granicy jest z 200 metrów. Kiedyś można było tam dojechać do wsi Bilshofen. Widok w kierunku Berlina, w odległości około 150 metrów od granicy.  12. Na końcu widać szlaban ze znakiem zakazu jazdy, a po prawej stronie jezdni niebieska tablica z napisem: "Granica Państwa".

Zdjęcia wykonałem razem z Piotrem Jakubiakiem 20 stycznia 2002 roku.

<<powrót do indexu

strona główna