Autostrada A6 - lato 2014

Wiadukt drogi Kołbaskowo - Pomellen widziany w kierunku południowym.  Widok z wiaduktu na berlinkę w kierunku Berlina. Na horyzoncie linia granicy.
Widok z wiaduktu na berlinki w kierunku Królewca. Na pierwszym planie wiadukt linii kolejowej Szczecin - Berlin. Widok na wiadukt z poziomu autostrady (w kierunku Berlina). 
Wiadukt drogi Kołbaskowo - Smolęcin widziany w kierunku północnym.  Wiadukt drogi Kołbaskowo - Smolęcin widziany w kierunku południowym.
   
Widok na wiadukt z poziomu autostrady (w kierunku Berlina). 

Zdjęcia wykonał Daniel Szymczyk w dniu 07.07.2014 r.

Za węzłem Dąbie (Kijewo), po krótkim, oryginalnym odcinku betonowym, wjeżdżamy na nową nawierzchnię asfaltową.

Most nad rzeką Płonią. 

Na wiadukcie nad linią kolejową. Do nowego węzła już tylko 500 metrów.  W tle nowy węzeł przy ul. Tczewskiej zwany Szczecin-Dąbie. 
Nowy wiadukt ul. Tczewskiej. Węzeł ma przejąć ruch z ul. Goleniowskiej, gdzie zostanie zamknięte skrzyżowanie z obecną S6/S3 oraz obsłużyć Wielgowo (po zamknięciu zjazdu z Rzęśnicy). Koniec obszaru węzła i do czasu dalszej modernizacji koniec drogi o statusie autostrady. Do Gdańska 344 km, ale trasą nadmorską (DK6). 
   
Mostek nad Chełszczącą kończący asfaltową nawierzchnię. W tle węzeł Rzęśnica, tuż po kosmetycznej przebudowie (zamkniecie zjazdu i wjazdu z Wielgowa umożliwiające zachowanie dwupasmowego ruchu w kierunku Goleniowa). W toku dalszych prac zostanie wykonane płynne włączenie od strony Chociwla. Na razie, dzięki temu, odsłoniła się oryginalna nawierzchnia berlinki na jezdni północnej (w obrębie węzła).

Zdjęcia wykonał Dariusz Bąkowski w dniu 29.06.2014, wszystkie w kierunku Królewca.

   
Węzeł Rzęśnica dosłownie tydzień przed rozpoczęciem kosmetycznej przebudowy (w czasie której na krótko zostanie odsłonięta oryginalna jezdnia berlinki). Na pierwszym planie widoczny fragment przysypanej jezdni. Widoki w kierunku na Berlin (po prawej łuk od Goleniowa) i na Królewiec (w tle dawny wiadukt węzłowy, obecnie przeznaczony do relacji Szczecin - Goleniów).
Bliżej wiaduktu jezdnia odsłaniała się. I widok z wiaduktu w kierunku sztucznie powstałego skrzyżowania.

Zdjęcia wykonał Jacek Firmanty w dniu 04.06.2014 r.

powrót do indeksu dla autostrady A6

strona główna